Новий ринок електроенергії в Україні

Відповідно до закону України «Про ринок електричної енергії», що був прийнятий 13 квітня 2017 року відбудуться великі зміни в структурі електроенергетичної сфери. З`явиться конкуренція на ринку і споживачі будуть мати вибір чи користуватись послугами колишніх обленерго чи нових компаній постачальників. Ці постачальники почнуть з`являтись поступово вже з 2019 року. В більшості європейських країн таких компаній налічується більше 100. Як показує досвід Європи на початковому етапі більшість споживачів електроенергії будуть користуватися послугами підприємств створених на базі колишніх обленерго. Та коли нові постачальники почнуть пропонувати більш вигідні ціни, умови співпраці, програми лояльності, сервіс, споживачі будуть обирати тих, хто пропонує краще.

Ціна буде формуватися на основі вільної конкуренції, тарифи визначатимуть спираючись на особливості тих чи інших споживачів. Якщо ви не хочете змінювати постачальника, обленерго перші два роки реформ буде зобов’язаний поставляти вам електроенергію за тарифом відповідно до методики, прийнятої НКРЕКП. Ця функція називається «постачальник універсальної послуги». Тобто, піднімати ціну на електроенергію не будуть.

Вже в грудні 2018 року на базі АТ «Миколаївоблєнерго», яке зараз займається постачанням і передачею електроенергії в Миколаївській області, буде створена компанія – оператор розподільних мереж, яка займатиметься виключно обслуговуванням електричних мереж і забезпеченням рівного доступу для всіх бажаючих користуватися цими мережами. Окремо буде виділена компанія, що буде займатись постачанням електроенергії ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія».