Назначение комплектных подстанций

Призначення, пристрій і переваги комплектних підстанцій

Трансформаторні підстанції (ПС) будь-якого виконання знижують високий (іноді підвищують низьке) напруга і розподіляють електроенергію в електромережі. Кожну підстанцію оснащують в залежності від тіпопроекта. Базово установку комплектують обладнанням високої напруги і розподільним пристроєм зниженого, силовими трансформаторами, пристроями для управління і захисту, з’єднувальними елементами, допоміжним обладнанням. Лінії введення / виводу можуть бути кабельними або повітряними.

Призначення КТП

Комплектна підстанція служить для перетворення вхідного високої напруги і розподілу в мережу побутових споживачів електричного струму зниженої напруги. Електроустановка приймає трифазний електрострум 6-10 кВ і видає на виході 0,4 кВ (380 В). Комплектний варіант використовується на виробництвах і в житловому секторі. КТП можуть живити невеликі населені пункти. Розраховані для клімату з температурним перепадом -45 ° С … +40 ° С.

Плюси КТП

Комплектні підстанції проектуються з урахуванням електробезпеки персоналу при роботі і обслуговуванні, а також захисту від перенапруги і впливу зовнішніх чинників. Конструкція передбачає:
1. Спеціальні фіксатори від мимовільного захлопування дверей.
2. Блокування (механічні та електричні) для безпечної роботи всередині.
3. Ефективну природну вентиляцію, що забезпечує сухість елементів в будь-яку погоду.
4. Пристрої захисту електрообладнання. При скачках напруги установка не вийде з ладу, завдяки обмежувача (разрядникам). З боку ліній, що відходять із зниженою напругою встановлюються рубильники з наявністю запобіжників або автовимикачі. КТП можна також обладнати автоматичною системою освітлення на фотоелементах, чутливих до потужності зовнішнього світу.